Space adventskalender 2021 er her, i år som i fjor har @space_girl_production laget den.
I 2020 laget hun den som 24 små space bygg, i år blir 24 små bygg til et stort space diorama 😀 Så om du bygger opp både Space adventskalender 2020 og Space adventskalender 2021 vil du få et enda flottere space diorama.
Hver dag ligger det bilder av hva du kan bygge med instruksjon og oversikt over klossene du trenger. På det første Instagram innlegget finner du full oversikt over alle delene du trenger til å bygge hele Space adventskalender 2021.
Selv om dette er adventskalender kan du ha den framme hele året.
@space_girl_production poster mange flotte space MOCs på sin Instagram profil, så er du glad i space og classic space bør du følge henne på Instagram.
Under LEGO i menyen finner du alle innlegg på BrikkeFrue.
Hver dag kommer det ut et innlegg med Dagens minifigur, du finner full oversikt over de her.
Lurer du på hvem som driver BrikkeFrue? Du kan lese om oss her 🙂
Du finner BrikkeFrue på Facebook og Instagram
Tips oss gjerne på hva vi kan skrive om 😊
Fysiske LEGO butikker i Norge: Brikkebutikken på Kongsvinger, CF Bricks i Oslo, Klossehuset i Lier og Brikkeparadis i Moss
I innlegget «Hvor kan du kjøpe LEGO? Nytt og brukt…» finner du alt du trenger å vite om disse butikkene og mye mer til.
Bricklink: Norske butikker, Svenske butikker og Danske butikker. Finn ditt land på Bricklink.
De siste innleggene med Dagens minifigur
"Dagens minifigur" innlegg har pause fram til nyttår.
- Dagens minifigur er spp003 Space Port – Astronaut C1
- Dagens minifigur er hp202 Fleur Delacour
- Dagens minifigur er cas432 Fantasy Era – Dwarf
- Dagens minifigur er atl007 Atlantis Squid Warrior
- Dagens minifigur er nex098 Lord Krakenskull
- Dagens minifigur er njo564 Richie
- Dagens minifigur er tnt051 Splinter
- Dagens minifigur er hp161 Salazar Slytherin
- Dagens minifigur er sp010a Exploriens Droid
- Dagens minifigur er sw0422 Kit Fisto with Cape
BrickLink - Rebrickable - Brickset - Brickowl
God jul og husk å ta vare på hverandre ❤️
Nå har vi begynt på desember, mange gruer seg til jul av forskjellige årsaker. Mange sliter med å få endene til å møtes, mange sliter psykisk og/eller fysisk. Hva kan vi gjøre for å hjelpe?
Har du ikke økonomi til å vippse?
Det er mange i den båten, så ikke føl deg presset til å måtte vippse noen. Men det finnes andre ting vi kan gjøre. Du kan hjelpe en nabo med å hente posten, gå ut med søpla? Mange eldre, syke og funksjonshemmede sliter med slike ting, spesielt på vinteren med snø og is. Når tok du sist en kaffe med noen du vet er ensomme? Når tok du en telefon til en venn eller familie medlem å spurte hvordan det går?
Har du noen kroner å avse?
Da kan du donere til et veldedig formål som står deg nær.
Eller du kan gi til Fairy Bricks, de samler inn penger til å kjøpe LEGO sett som de gir til barn på sykehusene. Tidligere år har det blitt delt ut mange hundre LEGO sett på rundt 20 sykehus i Norge.
Hjelpetelefoner/chat:
Kirkens SOS Norge: Telefon 22 40 00 40 (døgnåpen)
Kirkens SOS Norge Chat: https://www.kirkens-sos.no/ (døgnåpen)
Mental Helse Hjelpetelefonen: 116 123 (døgnåpen)
Mental Helse Chat: https://www.sidetmedord.no/ (døgnåpen)
Røde Kors, Kors på halsen Telefon 800 333 21 Mandag til fredag kl 14-22. Her kan alle opp til 18 år ta kontakt.
Alarmtelefon for barn og unge: Telefon Alarmtelefonen på 116 111 (døgnåpen)
Alarmtelefon for barn og unge Chat: https://www.116111.no/ (døgnåpen)
Oversikt over flere hjelpetelefoner/chat her: https://psykiskhelse.no/trenger-du-hjelp/hjelpetelefoner-og-nettsteder/
Ved øyeblikkelig hjelp: 113